Podróże małe i duże

Każdy z nas czasem musi wyjechać w jakąś podróż. Często są to podróże służbowe, wyjeżdżamy po prostu na wakacje, aby odpocząć, odstresować się, albo odwiedzić znajomych spoza naszego miejsca zamieszkania. Jeździmy za granicę,a także między miejscowościami. Czasem musimy dotrzeć nawet do Buska Zdrój.

Hotel Bristol ugości nas na pewno ciepłem, którego w województwie kieleckim może nam lekko brakować, ponieważ jest to sfera docierania zimnych prądów powietrza i możemy odczuwać temperatury dużo niższe niż w innych miejscach kraju w tym samym czasie. Miasto to właściwie nie jest śmieszne w porównaniu z Radomiem czy Sosnowcem, a turystykę mają na najwyższym poziomie. No dobra turystykę może nie, ale tamtejsze hotele miałem okazję przetestować i nie odbiegają poziomem od innych europejskich miast. I to jest akurat prawda. Naciągane będzie jednak porównywanie Buska Zdrój do europejskich miast. Jeśli jednak mieszkańcy tego miasta będą mieli mi to za złe na swoją obronę dodam, że pochodzę z Podlasia.

Wracając do hoteli, są one w tym miejscu schludne, czyste, obsługa poświęca klientowi należytą uwagę, jedzenie jest dobre, owoców morza się nie spodziewajmy, ale to nie jest przecież Alabama. Ceny właściwie na każdą kieszeń, nasz portfel znacząco nie ucierpi na spędzeniu kilka nocy w hotelowym pokoju. Nic tylko brać rodzinę, pakować plecak i na wakacje do Buska. Ferie polecam na Podlasiu. W Busku Zdrój można jednak dużo zobaczyć, zwiedzić jest to ładne miasto, jedne z większych w Polsce, dlatego myślę, że obowiązkiem każdego jest być tam przynajmniej raz w życiu. Może być przejazdem. Gdyby jednak jakaś śnieżyca zatrzymała nas na dłużej na spokojnie jest gdzie przenocować w dobrych warunkach, tak, żeby nie trzeba było specjalnie wychodzić. Bo po co? Wszystko zobaczymy przez hotelowe okno, nic więcej nas nie czeka.

Oczywiście wszystko to żarty. Ziemia Buska ma wiele do zaoferowania, mówię to jako stały bywalec, niektóre miejsca są naprawdę urokliwe i warto się w nie wybrać. Wieczory na skałkach to jedna z lepszych rzeczy, jakich doświadczyłem w życiu, a sektor usługowy tego miasta sprawi, że niczego nie będzie nam tam brakować. Więc jeśli naprawdę musimy już się tam pojawić, przepraszam już nie będę, obiecuję, to myślę, że warto. Na pewno nie będziemy niczego żałować, a poszerzymy sobie horyzonty. I to znacząco.